O pływaniu Niemowląt

 

Od początku lat 90 w Polsce z roku na rok przybywa wielbicieli nauki pływania już od najmłodszych miesięcy. Związane jest to z pewnością z modą na zdrowy i aktywny styl życia.

Naszym zdaniem istnieje wiele powodów, dlaczego warto uczęszczać na pływanie dzieci i niemowląt, najważniejsze z nich to:

Zajęcia w wodzie z rodzicem zacieśniają więzi między rodzicami a dzieckiem, dzieci odnajdują bezpieczeństwo i ukojenie w ramionach rodziców, a jednocześnie poznają nowy wodny świat. Dzieci, które regularnie korzystają z aktywności ruchowej, są bystrzejsze, szybciej i łatwiej dostosowują się do zmian i nowych sytuacji. Zajęcia prowadzone są w oparciu o zabawę z dziećmi. Zabawa jest kluczowym aspektem prawidłowego rozwoju dzieci w wieku niemowlęcym i poniemowlęcym, rozwija kreatywność, wyobraźnię, wpływa na wielostronny rozwój malucha.

Odpowiednia dawka ruchu do 5 roku życia jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Przebywanie w wodzie angażuje prawie cały układ mięśniowy, w trakcie wykonywania ćwiczeń nie dochodzi do przeciążeń, ani kontuzji. Dzieci, które regularnie pływają są bardziej odporne na przeziębienia, zmiany temperatur, rzadziej chorują. Dodatkowo ciepłą woda ma działanie rozluźniające, dzieci lepiej sypiają po basenie, są bardziej radosne, częściej się uśmiechają.

Pływanie od pierwszych miesięcy życia stanowi fundament dla prawidłowego zdrowia i rozwoju małego organizmu. Odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń w trakcie zajęć przyczynia się do rozwoju układu mięśniowego małego człowieka, ciepła woda aktywizuje układ krążeniowo- oddechowego. Często dochodzi do sytuacji, że dzieci nie chodzące już przemieszczają się w wodzie. To jedyna taka sytuacja, kiedy dziecko w wodzie może poruszać się w trzech płaszczyznach. Wpływa to na poprawę koordynacji i zdolności ruchowych. W trakcie pobytu w wodzie włókna mięśniowe znajdujące się bezpośrednio pod skóra są stymulowane, poprzez dotyk rodzica i opływającą ciało wodę. Dodatkowo pływanie po 4 roku życia wspomaga kształtowanie prawidłowej postawy, uczy dzieci dbania o zdrowie i zapewnienia dzienną dawkę ruchu.

 

 Zalety uczestnictwa dzieci i niemowląt w zorganizowanych zajęciach na basenie:

 

Krab skonczony - przezroczysty

Stały kontakt z rówieśnikami jest niezwykle ważny zarówno dla dzieci, są ciekawe tego co ich otacza na basenie rozglądają się, przyglądają się pływającym kolegom i koleżanką, jak i dla rodziców, to doskonały moment na wymianę doświadczeń.

 

Krab skonczony - przezroczysty

Dzieci uczęszczające na zorganizowane zajęcia są sprawniejsze, łatwiej przystosowują się do nowych sytuacji. Pływanie dzieci i niemowląt pozytywnie wpływa na rozwój psychoruchowy dzieci.

 

Krab skonczony - przezroczysty

Wszystkie zajęcia w kursie odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy swoją pomocą i poradą służą w każdym momencie zajęć.

 

Krab skonczony - przezroczysty

Ilość i rodzaj ćwiczeń jest dobrana i dostosowana do potrzeb maluchów w określonym wieku.

 

Krab skonczony - przezroczysty

Na każdych zajęciach towarzyszy dzieciom wiele ciekawych, bardzo kolorowych zabawek, które pobudzają malucha, są dla dzieci dodatkowym motywatorem do ćwiczeń.

 

Krab skonczony - przezroczysty

Woda w basenie jest podgrzewana specjalnie na zajęcia pływania dzieci i niemowląt ma 32 o C -33o C.

 

Krab skonczony - przezroczysty

Szatnie są przystosowane do potrzeb maluchów, do dyspozycji rodziców są przewijaki dla niemowląt i krzesełka dla dzieci starszych.

 

Napisano w Pływanie Tagi: , , , , , , ,